Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Produkty nášho regiónu

Produkty nášho regiónu

PREZENTÁCIA KNIHY KEĎ NÁM BOLO DO SPEVU Vytlačiť
 

Prezentácia knihy Juraj Hurný – syn politického väzňa, ktorý prešiel červeným peklom. Muž, ktorého rodná hruda s komunistickým kosákom a kladivom macošsky odsunula na vedľajšiu koľaj. Narodil sa s výnimočným talentom, vďaka ktorému žal úspechy na najslávnejších operných scénach sveta. Len doma nebol vítaný. Disident, Slovák, kresťan. Časť svojho života prežil aj v Žemberovciach, kde bol vysídlený spolu so svojou matkou z rodného Humenného.

Juraj Hurný sa Vám predstaví v exkluzívnej talkshow o svojom živote a umeleckej kariére celosvetovo známeho tenoristu, ktorého zvykli oslovovať aj Rytierom vysokého C. Rád sa stretne s rodákmi z obce v nedeľu 30. júna 2019.

Stvárnil 108 javiskových postáv, najmä talianskeho ale aj francúzskeho, nemeckého či ruského repertoáru. Hosťoval vo Viedenskej štátnej opere, Bavorskej štátnej opere Mníchov,  Opernhaus Zürich, pražskom Národnom divadle a Štátnej opere a na mnohých ďalších scénach. Okrem toho koncertoval v Európe, USA a Kanade. Od roku 1977 žije v rakúskom Grazi.


 
 

ZÁZRAČNÉ JAZIERKOVytlačiť
 

Tento rok vyšla autorke Monike Jalakšovej druhá kniha a to rozprávka Zázračné Jazierko, vo vydavateľstve Elist.

ZÁZRAČNÉ JAZIERKO

Zázračné jazierko

Je to príbeh o jazierku, v ktorom voda lieči a o Vodnom meste pod ním, kde si všetci pekne žijú, až kým jedného dňa voda z jazierka nezmizne a na jeho dne zostanú len pohádzané smeti. Malý Jurko, ktorý trávi na brehu jazera veľa času sa skamaráti s vílou z Vodného mesta. Spolu sa pokúsia zachrániť vodu z jazera aj s kráľovstvom, ktoré je pod ním ukryté. Či sa im to podarí a kto im pri tom pomôže sa dozviete, keď sa do rozprávky začítate.

Vyšla ako e-kniha na stiahnutie do počítača, tabletu, či mobilu a taktiež v tlačenej forme, ako omaľovánka s rozprávkou. Popri texte sa nachádzajú čierno-biele obrázky na vymaľovanie a na zadných stranách detičky nájdu vymaľované predlohy, krásnych ilustrácii Márii Balážovej.

Zakúpiť si ich môžete tu:

e-kniha na stiahnutie :  https://elist.sk/obchod/zazracne-jazierko-ekniha/

Tlačená omaľovánka s rozprávkou: https://elist.sk/obchod/zazracne-jazierko/

Úryvok:

...Starká mala malého suseda Jurka. Chlapec s vláskami žltými ako slnko a nebíčkovými očami často sedával pri jazierku. Jedného dňa sa udialo čosi zvláštne. Vzduchom pri jazierku sa nieslo tiché mrmlanie. Chlapčisko to hneď zvestovalo našej starkej.“

„Suseda naša, viete, že pod tým naším jazierkom voľakto rozpráva?“ Starká naša len krútila hlavou.  „Ale Jurko, nerozprávaj také veci! Ako niekto môže rozprávať pod jazierkom? To nie je možné!“  Chlapec si sadol na stoličku. Hompáľal nohami a opakoval jej to stále dookola. Starká to nikomu nepovedala. V noci, keď nemohla spať, stále nad tým rozmýšľala. Prečo by to len tak hovoril? Chodí tam každý deň, vysedáva pri kraji jazierka. Niečo na tom musí byť....


 
 

NA CESTE ZA PRALINKAMIVytlačiť
 

Možno ste si všimli a možno nie, že sa v našom regióne minulý rok objavila začínajúca autorka Monika Jalakšová. Vo vydavateľstve SB PRESS, Tlmače jej vyšla kniha poviedok Na ceste za pralinkami.

Nájdete v nej päť poviedok. Každá z nich ukrýva iný príbeh a dotýka sa predovšetkým ľudských vzťahov v rôznych podobách.  Nájdete tam úžasný vzťah medzi dedkom a vnučkou, zložitý vzťah matky a dcéry aj druhé šance, ktoré človek občas od života dostáva. Zakopne v nich o neveru, či nedôveru vo vzťahu. Je tam proste z každého rožku trošku.

Prikladáme aj recenziu, aby ste mali na knižku aj iný uhol pohľadu:

NA CESTE ZA PRALINKAMI

Na ceste za pralinkami

Zbierka poviedok Na ceste za pralinkami je prvotinou začínajúcej slovenskej autorky Moniky Jalakšovej. Zbierka sa skladá z piatich poviedok. Hlavnými hrdinkami príbehov sú mladé ženy, ktoré sa stretávajú s každodennými starosťami i radosťami, riešia rozličné problémy, či už vo svojom partnerskom vzťahu, v rodine alebo sa snažia pomôcť priateľkám. Ako pozitívne hodnotím výber tém, ktoré nie sú všetky ,,na jedno kopyto“ a každá z poviedok sa sústreďuje na niečo iné.

Väčšinu poviedok tvoria rozhovory hlavných postáv, takže kto nemá rád siahodlhé opisy a dáva prednosť živej konverzácii, určite si príde na svoje. Dej je jednoduchý, čo je však u poviedok žiadúce. Zo všetkých poviedok má najviac oslovila tá najdlhšia s názvom ,,Stretávka“, ktorá na pozadí jedného stroskotaného vzťahu zo školských lavíc dokáže vyrozprávať aj drobné ,,minipríbehy“ ostatných spolužiakov, ktorí sa po rokoch stretávajú. Pozitívne hodnotím aj použitie slangových a hovorových slov, ktoré nepôsobia strojene a oživili dialógy.

Reakcie niektorých postáv sa mi zdali v daných situáciách zvláštne, ale celkový dojem z knižky je pozitívny. Zbierka osloví najmä čitateľky, ktoré obľubujú ľahké a pohodové čítanie ,,do kabelky“.

Názov knihy: Na ceste za pralinkami

Meno autora: Monika Jalakšová

Vydavateľstvo: SB Press

Počet strán: 87

Dátum vydania: 2015

ISBN: 978-80- 89395-29-3

Zdroj: http://kniznecervy.sk/na-ceste-za-pralinkami/

Túto publikáciu je možné zakúpiť v sume 3,50 € na Obecnom úrade v Santovke.


 
 


Úvodná stránka