Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Kultúrne a športové akcie ku dňu 17. 11. 2018

Pukanec 18.3.2013 - 30.4.2019   24:00

Pukanec

Podporte šport v Pukanci 2 % z dane

TJ Tatran Pukanec

Vážení fanúšikovia športu v Pukanci,

Telovýchovná jednota Tatran Pukanec sa na Vás obracia so žiadosťou o poukázaní 2 % zo zaplatenej dane. Takto získané zdroje budú použité na podporu športu, hlavne výchovu mládeže a na ďalšiu kvalitnú propagáciu a šírenia dobrého mena klubu a s ním aj našej obce.
Poukázaním 2% sa stávate aktívnou súčasťou podpory športu v Pukanci a týmto krokom preukazujete, že budúcnosť športu v našej obci Vám nie je ľahostajná.
Za Vašu podporu úprimne ďakujeme.


 

17.11.2018   18:00

Divadlo Pôtoň - Bátovce

Vzkriesenie zázraku v Bátovciach

Divadlo Pôtoň

„Performancia Divadla Pôtoň zanechala hlbokú stopu. Nešlo len o univerzálne umelecké gesto, ale aj o dielo vychádzajúce z nášho prostredia, keďže performancia bola prepojená svojim obsahom s lokálnou históriou a udalosťami. Predstavenie bolo zaujímavé a to najmä preto, že išlo o sériu obrazov a situácií, ktoré sú nevšedne artikulované, sú bohaté na vizualitu, niekedy v spojitosti s okolitou krajinou pôsobili až veľkolepo. Performatívne a výtvarné inštalácie rad radom, ako rozpadnuté puzzle, stimulujú zvedavosť a predstavivosť divákov. Predstavenie prepája a reflektuje naše spomienky, detstvo, spoločnosť (jej ilúzie a dezilúzie, etické obmedzenia a aj nedostatky) a to prostredníctvom dôkladného hľadania zázraku, inscenačným hraním sa s malým (lokálnym) a obrovským (univerzálnym). Odkazy, ktoré performancia ponúka sú nespočetné. Je možné pocítiť hlboké sebaspytovanie a diváka núti k prehodnocovaniu jeho presvedčenia a názorov. Vedie ho k niečomu transcendentálnemu, spirituálnemu, k znovuobjavovaniu seba samého, k prežívaniu kolektívnych snov a zázrakov dostatočne silných na to, aby dokázali pretvárať prostredie okolo nás.“
Laurent Festas, riaditeľ Euroculture (FR)
Reakcia po uvedení performancie vo Francúzsku

Autori projektu: Iveta Ditte Jurčová, Michal Ditte, Výtvarný koncept: Iveta Ditte Jurčová, Katarína Caková, Realizácia výtvarného konceptu: Katarína Caková, Elena Maťová, Hudba k obrazu Pachoľa: Ivana Mer, Účinkujú: Frederika Krajčíková, Martina Chmelanová, Jakub Šebo, Klaudia Husárová, Monika Škojcová, Tadeáš Ditte, Iveta Ditte Jurčová, Michal Ditte, Jan Janča.

Vstupné v predpredaji: 8 eur (Predpredaj vstupeniek)
Rodinná vstupenka (4 osoby): 25 eur (Predpredaj Rodinná vstupenka)
Vstupné na pokladni divadle pred podujatím: 10 eur

Projekt Centrum umenia a kreativity z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.


 


Úvodná stránka